top of page
3.png
IMG_7717.jpg-2-2.jpg
5.png

Мій головний
принцип
в роботі

Діяти максимально обережно, дбайливо і акуратно. Я переконана, що найбільш ґрунтовні зміни відбуваються, коли вони здійснюються крок за кроком, знаходяться у зоні найближчого розвитку клієнта, і відбуваються поступово.

Як будується процес психотерапії

Сесія-знайомство

Перша сесія присвячується знайомству клієнта із психотерапевтом. На ній обговорюється запит – те, з чим людина хоче у своєму житті розібратися, або що хоче змінити.

Для клієнта сесія-знайомство – це можливість освоїтися у психотерапевтичному просторі.


Для психотерапевта перша сесія – можливість оцінити, чи входить запит до кола компетенцій психотерапевта, чи може він чи вона бути корисним.

До кінця першої сесії, або протягом кількох днів після неї, клієнт може визначитись, чи є готовність продовжувати роботу.

Перші чотири сесії

Часто людям потрібно більше часу, щоб відчути, зрозуміти, як психотерапія працює. 

 

Саме тому я пропоную перші чотири сесії також вважати періодом тестування, адаптації. В цей час можна придивитися до психотерапевта поближче, прислухатися до себе, відчути, чи комфортно, чи безпечно в просторі психотерапії. Подивитися, «як це все працює».

 

Наприкінці четвертої сесії ми разом з клієнтом вже обговорюємо старт психотерапевтичної роботи, і «рамку» — час та частоту зустрічей.

Короткострокове консультування

Я працюю у форматах як короткострокового консультування (від 3 до 7 сесій), так і довгострокової психотерапії.

Запит на короткострокову психотерапію є цілком доречним, адже ми всі періодично стикаємося із ситуаціями складного вибору, в яких буває важливо мати можливість подивитися на свою ситуацію з боку, переосмислити її, щоб знайти ресурси рухатися далі, до вирішення. 

 

У такі моменти важливими є чітке позначення мети консультування та концентрація на досягненні перших практичних результатів. Увага фокусується на вирішенні проблеми, а не лише на дослідженні причин того, що відбувається.

Довгострокова психотерапія

Довгострокова психотерапія доречна, коли є відчуття складності та незрозумілості того, що відбувається у житті. Коли є почуття, що ситуація не задовольняє, але що відбувається і з чого почати – незрозуміло. І це нормально. У такій ситуації психотерапія стає знайомством з самим/самою собою, внутрішньою подорожжю у супроводі психотерапевта.

Тривалість психотерапії

У всіх клієнтів це відбувається по-різному — комусь потрібно пʼять сесій, комусь — десять чи двадцять. Комусь більше, комусь менше. Деякі психологи задають планку: «мінімум N зустрічей». На мій погляд, це відволікає від того, щоб людина зосередилася на тому, що в неї або в неї відбувається. Тому фіксованої кількості зустрічей я не задаю.

Завершення психотерапії

Психотерапія триває до виконання запиту. І так, ці зміни є конкретними і відчутними, і безпосередньо повʼязані з тим, чого людині хотілося б досягти на початку психотерапії.

Але психотерапію також можна завершити за бажанням — наприклад, коли є відчуття, що поки що достатньо, чи потрібна пауза. В будь-якому разі я пропоную клієнтам закладати кілька сесій для екологічного завершення процесу.

Тут – приклади моїх консультацій
(дивіться розділ «Відповіді» під анкетою)

Тут можна почитати мої статті

2 (2).jpg
freestocks-VFs2fZEVk (1).jpg
bottom of page